::صفحه اول::     ::رایانامه::     ::عناوین کل مطالب::     ::آر اس اس::

وب نوشته های حسین ابراهیمی پیرامون مذهب، فرهنگ، سیاست و اجتماع 

 

مقدمه:

آنچه مشخص است این است که همچنان که یک پدر ومادر نیازهای گوناکون فرزندان خود را می فهمند و سعی در براورده کردن آن به نحو احسن دارند همین مطلب در مقیاس بسیار وسیعتر در مورد خداوند متعال نیز صادق است با این تفاوت که او خود، این انسان را خلق کرده و عشق او نسبت به این فرد از والدینش بیشتر است همچنین اینکه او هر چه بخواهد می کند و بهترین را برای مخلوق خویش اراده می کند.

یکی از مواردی که باعث می شود زن وشوهر از عمل زناشویی ونزدیکی خود لذت ببرند تا اشباع شوند و بتوانند زندگی موفقی داشته باشند ،تجربه کردن مسائل معنوی است؛درست است تعجب نکنید مسائل معنوی!! نگویید این که درست نقطه مقابل مسائل زناشویی و غریزی است و چگونه می تواند اینگونه تاثیری بر مسائل زناشویی داشته باشد؟ دقیقا نکته همین جاست!

آن قانونی که خداوند برای زندگی مومن قرار داده است همان قانونی است که او را بر آن اساس خلق کرده است؛انسان ذاتا تنوع طلب است ویکنواختی اوضاع باعث می شود که انسان از شرایط موجود لذت نبرد گرچه آن شرایط یک شرایط ایده ال و مطلوبی باشد.

یک مثل غیر ایرانی مطلبی در این مضمون می گوید که:آدم گرسنه دنبال غذا می گردد و آدم سیر دنبال اشتها! حالا این تعبیر در موضوع مورد بحث ما اینگونه می شود که آن آدمی که پیوسته و در اغلب ساعات شبانه روز خود تقریبا در حالتی نزدیک به حالتی که امر زناشویی در آن رخ می دهد وآن حالت قلیان غریزه جنسی است به سر می برد و هرگز فکر و ذهنش خالی از این مسایل نمی گردد، دیگر لذت چندانی از این امر نمی برد و نشانه اش این است که پیوسته به دنبال ترفند های گوناگون برای بیشتر شدن قوای جنسی و تحریک آن است که امروز می بینیم بازار ما پر است از این گونه کالا ها و یا حتی خدای نکرده رو به هرزگی می آورد که شاید با این کارها بتواند با ایجاد یک جور تنوع، به آن لذت واقعی که در پی آن است برسد اما غافل که این مکانیزم به طور طبیعی در قانون دینی وجود دارد و آن قرار گرفتن در ساعاتی از شبانه روز در حالات معنوی و دور شدن از حالات غریزی است که این امر در انسانی که در این ساعات غریزه در او فروکش کرده است و چندی از آن دور بوده است چنان عطشی نسبت به نزدیکی ایجاد می کند که در زمان انجام دادن این عمل آنگونه است که گویی بار اولی است که به سراغ این کار می آید.

آری،تنها برای یک انسانی که ساعتها در آسمان سیر کرده است دیدن دوباره زمین لذت دارد والا یک زمینی که همیشه دچار همین زمین است!! 

 


نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم دی ۱۳۸۹ساعت 9:33 توسط حسین ابراهیمی| |
طبقه بندی: سخن بزرگان  دل نوشته  زن و عفاف  مقاله:تجربه معنویت، رمز لذت بردن از روابط زناشویی 

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Night Skin